Славия спечели срещу Локомотив (Сф) в мач с 5 гола

Славия (в бели екипи) надигра с 3:2 Локомотив в 169-ото дерби.

Отборът на Славия победи гостуващия Локомотив с 3:2 в столичното дерби от 13-ия кръг на Първа лига.

Първият гол за „белите“ падна в 10-ата минута. Тогава националът Иван Минчев подаде на Куентин Зеедроф и той простреля с удар по диагонала Александър Любенов. Това беше първи гол на нидерландския лев защитник с екипа на Славия.

В 13-ата Галин Иванов изскочи пред вратаря на Локомотив, но Любенов отрази удара му.

Иван Минчев направи от дузпа 2:0 в 16-ата минута. Главният съдия Владимир Вълков отсъди наказателния удар за игра с ръка на защитник на „железничарите“ след шут на Зеедорф.

В 37-ата минута нападателят на Локомотив Анте Аралица се разписа след дрибъл и шут от границата на наказателното поле.

Славия вкара трети гол в добавеното време на първата част. Галин Иванов изпълни статично положение от дясно и намери централния нападател Владимир Николов, който с глава прати топката в десния ъгъл на вратата на Любенов.

Хърватинът Аралица вкара втория си гол в 64-ата минута, когато стигна до топката във вратарското поле след неразбирателство в защитата на съперника.

С успеха "белите" събраха 14 точки и се изкачиха на десетото място, а "железничарите" са 12-и с 11 точки.

Стартови състави:

Славия: 12. Николай Кръстев, 6. Мартин Георгиев, 5. Велко Йеленкович, 37. Венцислав Керчев, 22. Куентин Зеедорф, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 73. Иван Минчев, 11. Карл Фабиен, 7. Денислав Александров, 10. Владимир Николов.

Локомотив (Сф): 24. Александър Любенов, 5. Атанасиос Пицолис, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 44. Мики Орачев, 47. Стефан Ламбезе, 3. Доналдо Ацка, 13. Селсо Рапосо, 29. Анте Аралица, 11. Анисе Бру.

От 17:30 часа ЦСКА София приема Ботев (Враца).