"Исковете, които "Топлофикация“ предявява срещу своите клиенти, на първо четене, не разкриват никаква особеност. Това са типични искове за реално изпълнение на договорно задължение. Но веднага възниква следната особеност – кога се приема, че е налице договорна връзка между клиента и "Топлофикация“? Хората, които са длъжни да заплащат топлинна енергия са наемателят, който е открил партида на свое име, ползвателят на имота и накрая – собственикът“, каза адв. Кунчев.
Признава, че често клиентите недоумяват, че когато се говори за договорна връзка, те очакват да видят писмен договор. Такъв реално не съществува, тъй като той е формален и не се изисква определена форма за неговата действителност, обясни адв. Кръстьо Кунчев.
Той посъветва, когато не сме съгласни със сметките, които получаваме от "Топлофикация – София“, да търсим правата си в съда.
"Дружеството претендира определена сума, твърди, че е доставено определено количество топлинна енергия и нищо не е в състояние да ги разубеди. Единствено по съдебен ред може да се оспори с техническа експертиза", посочи адв. Кунчев.
Той добави, че често потребителите изчисляват, че разходите по дело срещу дружеството биха надхвърлили задълженията им и се отказват да водят дела.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.