Йордан Иванов обясни, че промяната би засегнала около 300 000 души годишно, които минават през нотариална заверка при прехвърлянето на автомобили.
Трябва обаче да се намери баланс между облекчаването на процедурите и гарантирането на правната сигурност.
Валя Гигова от Висшия адвокатски съвет и Димитър Танев, председател на Нотариалната камара, бяха против, тъй като една от схемите за пране на пари е чрез продажбата на моторни превозни средства.
"Само си представете едно моторно превозно средство, което в момента няма водач, който да го управлява и което причинява вреда. Това, което вие предлагате, означава всеки да може много лесно да се отърве от отговорност, просто като прехвърли на лице, няма да кажа от какъв произход, за да не прозвучи дискриминационно. Какво ще се случи с отговорността за вредите, които това МПС е причинило", отбеляза Валя Гигова.
От МВР също изразиха несъгласие, защото нотариусите проверяват за задължения и собственост в регистъра по прехвърляне на автомобила.
Единствените, които подкрепиха отпадането на нотариалната заверка при прехвърляне, бяха от Камарата на автомобилните превозвачи.