"Протестираме, защото миналата година заплатите ни не мръднаха. Тази година увеличението с 2-3% е обидно ниско. Нашият труд е не просто интелектуален, много често ние сме емоционално и психически натоварени от събитията, от съдбите на хората, които виждаме. Заплащането е не просто обидно ниско, то е удар по нашето достойнство", заяви кореспондентът на БТА в Пловдив Ирина Шопова.
"Протестът е затова да бъде достойно оценен нашият труд. Нашите искания в БНТ са за 30-процентно увеличение. Това наистина е минимумът, който ни е необходим, за да изпълняваме наистина качествено своята работа, категорична е Деница Торньова", журналист в РТВЦ-Пловдив.
"Убедена съм, че парите не са всичко за много от колегите. Но когато те са мизерни, мисълта за собственото ти оцеляване, отстъпва място на грижата за развитието ти и рзширяването на кръгозора, на инвестицията в самия себе си. Който и да иска да дойде да работи в радиото при сегашните стартови заплати от 1400 до 1500 лева и с условията да бъде на разположение 24/7, да работи в събота и неделя, да изпълнява няколко длъжности едновременно за ефир, за сайт, за социални медии, едва ли ще се съгласи. Опитните служители напускат обидени, а всичко това политиците и управляващите умишлено или не подминават мълчаливо, разчитайки на недостатъчната информираност на обществото за ролята на обществените медии в момента и на недостатъчната им осведоменост какво представляват БНТ, БНР и БТА, които имат конституционен статут", посочи Неда Велкова, ръководител екип “Новини“ в Радио Пловдив.
Служителите от трите медии се надяват да бъдат чути, защото в противен случай това ще е удар по свободата на словото.