Това се случва след рязка смяна на условията от страна на ръководството и чрез устно предизвестие, уточни пред БНР Ана Батева, един от създателите на "СПАМ студиос".
"Договорихме се да ни бъде предоставена залата с цел да я развием. Искахме да допринесем за развитието на артистите и това място да стане център на артисти, на обмяна на идеи, на студенти", обясни тя.
"Заварихме зала, която беше доста оскъдна откъм технически възможности: буквално 5 прожектора, пулт, който примигваше и няколко опасни токови връзки, "горещи" кабели. Докарахме собствена техника, лично закупена с наши средства, осветителни тела – всичко от А до Я", описа първоначалната обстановка друг от създателите на "СПАМ студиос" - Стефан Здравески и допълни, че са направили технически подобрения.
"Програмата всеки месец ставаше все по-голяма. Продавахме билети за всички спектакли. Всички приходи от билети отиват към артистите, със сметка за изплатени суми, с авторски договори", уточни Батева.
По думите ѝ, не са имали финансови уговорки с Националния студентски дом и не са плащали наем за провежданите събития.
"Цялата идея беше да развием това начинание. Че ще си търся странични начини как да обезпеча усилията на екипа. За нашите представления сцената беше безплатна."
Спорни 150 лева са се превърнали в ябълката на раздора, подчерта Стефан и посочи, че тези средства са били предвидени за амортизация и технически разходи по апаратурата.
Запитани защо са избрали именно Националния студентски дом за пространство за артистични изяви, Батева и Здравески коментираха, че наемите на други места не биха били по силите им с оглед на дейността, която развиват.
За да се рестартират, сега ще се посветят на международни проекти.
Повече детайли по казуса чуйте в звуковия файл.