Сдружение "Ангели на пътя" ще провежда открит урок по пътна безопасност всеки месец в различни градове от страната, заяви за БНР основателят на сдружението Петя Иванова.
Целта на кампанията "Предай нататък" е да повиши информираността сред гражданите за рисковете, които могат да доведат до пътен инцидент.
С пет пъти повече са загиналите деца в следствие на катастрофа през тази година, обърна внимание Петя Иванова:
"Миналата година до края на юни месец са били две, тази година са 10. Всеки си мисли, че на него няма да му се случи", посочи Иванова.
Какво мислят за безопасността в София жителите на града? БНР събра мнения на младежи и родители:
"Винаги се притеснявам как пресичам. Няма видимост понякога, особено в някои квартали".
"Най-големите рискове са опасни шофьори, които карат бързо, и хора, които не внимават и не се оглеждат".
"Имам известно притеснение, но аз се стремя сина ми да го възпитавам по такъв начин, че да може да се пази самичък. Той в момента е на 14 години".
"Като цяло се стремя да не карам (велосипед) по улиците, а повече на тротоарите. Тротинетка не използвам, камо ли електрическа, защото смятам, че са много опасни".
Кампанията "Предай нататък" е подкрепена от "Пътна полиция", "Пожарна безопасност", Държавна агенция "Пътна безопасност" и Българския Червен кръст.
Александра Борисова от Младежката организация на БЧК посъветва да се оказва първа долекарска помощ на пострадали при инциденти, само когато сме уверени:
"Ако не сте имали опит преди с първа долекарска помощ, може да затрудни и да влоши някое състояние на човека. Нещата, които преподаваме и информираме хората, могат наистина да спасят някой човешки живот, а и не само - да вдъхновят хората да правят повече добро".
По публикацията работи: Мария Йорданова
Последвайте ни и в
Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!