„Винаги съм чувствал, че наследството на двамата родители в кръвта ми поддържа духа ми. И сега, след като вече ставам стар, съм дори и по-щастлив за моя успех. Хората на баща ми ме посрещнаха топло и ми дадоха висока титла.”
И днес научните постижения на Джон Атанасов служат за вдъхновение на много млади българи, занимаващи се с открития в областта на техниката. А такива не липсват не само в родните, но и в чуждестранните научни институции или компании. Пример за това са носителите на престижната награда „Джон Атанасов”, последният от които – Кузман Ганчев – има докторска степен в областта на компютърната лингвистика от Университета в Пенсилвания и в момента е част от екипа на Google.
Снимки: архив
Българският посланик в Япония Мариета Арабаджиева и преводачът Елена Куцарова запознаха учениците от гимназия “Нагареяма” в префектура Чиба с българските кулинарни традиции. “Посещението започна с готварски уъркшоп, в който се..
От 2025 година в девет столични района ще бъде забранена употребата на твърди горива за битово отопление в сгради с топло- и газопреносна мрежа, съобщи заместник кметът Надежда Бобчева при откриването на кръгла маса “Повече комфорт за по-чист..
Престъпенията в условията на домашно насилие от началото на годината са се увеличили с 54% спрямо м.г., отчетоха от Министерството на вътрешните работи в Международния ден за премахване на насилието над жените. По този повод от днес започва..
Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии към Софийския университет “Св. Климент Охридски” предостави за безплатно ползване чат..
Протестно шествие под надслов “Нито една повече”, организирано от “Феминистки мобилизации”, ще се проведе на днешния Международен ден за елиминиране на..
Българският посланик в Япония Мариета Арабаджиева и преводачът Елена Куцарова запознаха учениците от гимназия “Нагареяма” в префектура Чиба с..