Талантливата певица завършва Естрадния отдел на Националната музикална академия при Ирина Чмихова. За времето си, Камелия е от малкото български музиканти, предпочели да пеят в „забранения” за тогава стил джаз. В изграждането си като изпълнител тя търпи влияние от пианисти като Марио Станчев и Сашо Мирев. В същия този период Камелия Тодорова добива особена популярност и с поп музика. Незабравими са песните й „Не ме гледай така, момче“, „Прошепнати мечти“, „Настроение” с които певицата ще остане в българската музикална история. През цялата си кариера, Камелия Тодорова пътува в чужбина, участва в различни фестивали, печели награди. Оттогава до сега има издадени няколко самостоятелни албума.
През 80-те името на талантлива джаз певица се свързва и с българското кино. Най-яркият спомен, с който тя остана в сърцата на хората е ролята, която Камелия Тодорова изигра във филма „Търновската царица”. В него партнира на големите български актьори Невена Коканова и Стефан Данаилов. Лентата бе създадена по едноименната повест на Емилиян Станев, а музиката във филма е композирана от Георги Генков. Сценарист и режисьор бе Янко Янков. Следват още филми, в които певицата оставя своето чаровно присъствие. Сред тях са „Прилив на нежност“ и „Бон шанс, инспекторе“.
На 24 януари Камелия Тодорова отбелязва рождения си ден с концерт в столичен клуб. Всички нейни почитатели ще се насладят на музика, предложена от най-изявените джазмени у нас със своите формации – Мишо Йосифов квинтет, Живко Петров трио, Ангел Заберски – син трио, Васил Петров, Калин Вельов и други. Репертоарът, който ще представят, е ретроспективен поглед на творчеството на Камелия, включващ най-обичаните й и емблематичните български песни, както джаз и соул пиеси.
На 18 април преди точно 130 г. в Трън е родена българската оперна и народна певица Гюрга Пинджурова. Още от дете запяла песните на своята майка, Гюрга Пинджурова започва да учи в Държавното музикално училище в София през 1917 при голямата..
Една от най-новите песни на любимата на няколко поколения звезда Маргарита Хранова е "Моят ден бъди". В нея певицата за пореден път работи с Биляна Чокоева-Ангелова, която е автор на музиката и текста, Светослав Заров е създал аранжимента. Според..
Един от най-изявените музиканти в състава на Филхармонията в Страсбург е българският виолист Борис Тонков. Доказан талант, той завършва НМУ " Любомир Пипков" в София като ученик на легендарния проф. Огнян Станчев и продължава обучението си в САЩ –..