Младата българска рок група „PSS” работи с желание, стил и въображение, като съчетава артистичност и музикалност. От 2006-а година представя авторските си композиции, първите са на английски език. Определя музиката си като алтернативен рок, с блус и прогресив мотиви. Василен Вълчанов–Лени – китари и Сандра Петрова, вокал на състава са гости в студиото на Радио България.
Направихме live streaming концерт в Пасифик студио и беше много интересно. Оказа се, че е трудно да се наеме голямо студио, в което да има място за групата и за екипа, който снима. Освен това искахме картината и звукът да вървят успоредно, да няма закъснение, затова избрахме Youtube – казва Сандра. А Лени допълва: Проблемът е, че няма реална публика срещу теб. Има осветление и камера, но е леко странно. Идеята за концерта ми дойде от едно представяне по този начин на албум на американците „Foo Fighters”. Музикантите от групата изсвириха всичките си композициите от него пред камера в студио, без спиране. На нас ни допадна това. Имаше по организацията доста работа, все едно че свирим на живо. Но на всички приятели и познати много им хареса, особено качеството на звука, за което благодарим на тонрежисьора. Коментарите на публиката бяха позитивни, както по време на концерта, така и след него.
Музиката си група „PSS” записва в студио в Атина,Гърция. Признава, че в песните си влага всичко, на което е способна, за да звучат по начина, който й харесва. Последните две композиции са на български език и могат да бъдат чути и свалени напълно безплатно от сайта на групата.
Предстоящите участия на музикантите са в морския град Свети Влас . Канени са и в Сандански и Созопол. Обещават през месец септември да ни представят нова песен, която отново ще е в стил „PSS рок”.
Излезе първата „Книга на песните на ЕС“ (The EU Songbook), която съдържа по 6 песни от всяка от 27-те страни членки на ЕС и химна на общността "Ода на радостта", предава БТА. Песенният сборник е датски проект с нестопанска цел и няма финансови връзки..
От трийсет години цигуларката Искрена Йорданова живее в Лисабон. Всичко, което прави като музикант, е свързано с бароковата музика. Посвещава голяма част от времето си на откривателството на старинни ръкописи, на които вдъхва нов живот със своя..
Kottarashky е един от най-интересните автори на музика, които се появиха на българската сцена в първото десетилетие от новия век. Зад този псевдоним стои Никола Груев, който неуморно експериментира със смесването на жанрове. Познаваме го предимно с..