Адриана Любенова изографисва за трети път Паисий Хилендарски. Първия път изобразява автора на „История Славяноболгарская”, за да я подари на руския патриарх, при посещението му в България. Втората икона е подарък за Пловдивския университет. А настоящата е дар за папа Франциск. Идеята й се ражда, когато като член на Управителния съвет на Асоциацията на българските училища в чужбина е поканена да присъства на поклонението в Рим, заедно с български деца, живеещи и учещи зад граница, организирани от директора на Първата българска гимназия в Испания – Петя Цанева. Защо решава иконата да е точно на Паисий? И каква е връзката й с българите по света? Разказва Адриана Любенова.
Година на политическа нестабилност и противопоставяния не толкова на идеи за излизане от дългогодишния властови ребус, в който се намира България, а на лично его и собствени сметки. Така изглеждаше 2024 година в политически план. Като резултат от..
Протокол за сътрудничество и обмен между Министерствата на образованието и науката в България и Украйна за 4 учебни години до 2028-а бе подписан във видеоконферентен режим. С подписите си министрите Галин Цоков и Оксен Лисовий уреждат обучението на..
Часовникът на кукления театър е една от емблемите на град Стара Загора вече 48 години. Той е пуснат в действие през 1977 година и е единственият такъв на Балканския полуостров, съобщават от театъра на страницата във Фейсбук, след като от..
Година на политическа нестабилност и противопоставяния не толкова на идеи за излизане от дългогодишния властови ребус, в който се намира България, а на..
Часовникът на кукления театър е една от емблемите на град Стара Загора вече 48 години. Той е пуснат в действие през 1977 година и е единственият такъв..
"Позицията на правителството е константна. Българската православна църква (БПЦ) е една и неделима. Нейното единство е от особена важност за обществото. При..