Йордан Владев е мултиинструменталист и се справя еднакво добре не само като изпълнител, но и като разказвач на музикални приказки. Доказателство за това е поредният му албум, озаглавен Playtime. В него музикантът е включил осем пиеси.
По-често композирам театрална, филмова и детска музика. Може би затова едва сега намерих време за Playtime. Официалната му премиера бе в края на миналата година в „Студио 5”, в НДК. Имаме покани да изпълняваме пиесите от албума на различни фестивали. Аз съм доволен до сега от публичната изява, която той получи.
Йордан Владев сподели още, че това е десетият му, а може би и единадесети авторски албум. За него не е важно колко албума е направил, а какво е посланието, което музиката му носи на хората. Занякои от предишните си проекти разказва отново авторът на Playtime:
Първият беше изцяло с авторски, детски песни. Вторият обаче бе в колаборация с деца от детска актьорска работилница „Хлапета“. В него целта ми беше те да участват със свои идеи за мелодии и текстове. Така че той е наш, общ проект. Няколко песни от албума съвсем заслужено влязоха в учебниците по музика – като „Камилска история”, а песента „Коза” спечели конкурса за детска песен „Сладкопойна чучулига” в Бургас. Следват проекти с музика за филми и спектакли, като някои от тях са особено важни за мен. Сред тях са „Жълтата гостенка” и „Сердирикон”. Вторият е направен по древни легенди от времето на древна Сердика и бе представен в откритите руини до Ротондата в центъра на София.
Освен като инструменталист, аранжор и композитор, Йордан Владев е известен и като преподавател в Музикален център АrtLibitum, който е създал заедно със съпругата си.
Това беше друга моя мечта, която реализирахме преди седем години. Искахме повече хора да сбъднат като нас своите мечти, докосвайки се до музикалното изкуство в различни негови форми. Като всяко начало, и това беше доста трудно, но успяхме да развием много успешно АrtLibitum. Сред желаещите да се занимават с музика не са само деца. С мои колеги преподаваме различни инструменти – пиано, китара, бас китара, флейта, ударни, поп, рок и джаз пеене. При нас се изучават и дисциплини като тонрежисура, дирижиране, оркестрация, аранжиране, работа със синтезатори и т.н. Това са специалности, търсени от хора, на които им е трудно да съвместят желанията си с висше музикално образование. Тук те получават конкретно обучение по дадена специалност.
Любовта – основното вдъхновение за много творци – е дала импулс на Кристина Дончева за песента ѝ "Обичам те". Тя е и автор на музиката и текста, разказващ много лична история. Думите идват при Кристина още през 2018 г. под формата на стихотворение. То..
Роден на 12 февруари през 1935 г. в София, в семейство на бежанци от Кукуш, Костадин Гугов остава известен като един от най-автентичните изпълнители на народни песни от Македонската фолклорна област. "Имах щастието да израсна с песните на..
Преди десетина години в едно телевизионно предаване се появи малко момиче с голям глас. 15-годишната тогава Михаела Маринова днес вече е утвърдена певица, която не престава да се развива като артист. За това време успя да спечели редица награди и..
Двама изпълнители от различни поколения, но със сходна визия за музиката се събират в дует – това са Графа и Дара Екимова, а съвместната им песен е..
Виктория Главчева пее от 4-годишна и има редица спечелени награди, но особена популярност доби след участието си в телевизионния формат "Гласът на..