Йордан Владев е мултиинструменталист и се справя еднакво добре не само като изпълнител, но и като разказвач на музикални приказки. Доказателство за това е поредният му албум, озаглавен Playtime. В него музикантът е включил осем пиеси.
По-често композирам театрална, филмова и детска музика. Може би затова едва сега намерих време за Playtime. Официалната му премиера бе в края на миналата година в „Студио 5”, в НДК. Имаме покани да изпълняваме пиесите от албума на различни фестивали. Аз съм доволен до сега от публичната изява, която той получи.
Йордан Владев сподели още, че това е десетият му, а може би и единадесети авторски албум. За него не е важно колко албума е направил, а какво е посланието, което музиката му носи на хората. Занякои от предишните си проекти разказва отново авторът на Playtime:
Първият беше изцяло с авторски, детски песни. Вторият обаче бе в колаборация с деца от детска актьорска работилница „Хлапета“. В него целта ми беше те да участват със свои идеи за мелодии и текстове. Така че той е наш, общ проект. Няколко песни от албума съвсем заслужено влязоха в учебниците по музика – като „Камилска история”, а песента „Коза” спечели конкурса за детска песен „Сладкопойна чучулига” в Бургас. Следват проекти с музика за филми и спектакли, като някои от тях са особено важни за мен. Сред тях са „Жълтата гостенка” и „Сердирикон”. Вторият е направен по древни легенди от времето на древна Сердика и бе представен в откритите руини до Ротондата в центъра на София.
Освен като инструменталист, аранжор и композитор, Йордан Владев е известен и като преподавател в Музикален център АrtLibitum, който е създал заедно със съпругата си.
Това беше друга моя мечта, която реализирахме преди седем години. Искахме повече хора да сбъднат като нас своите мечти, докосвайки се до музикалното изкуство в различни негови форми. Като всяко начало, и това беше доста трудно, но успяхме да развием много успешно АrtLibitum. Сред желаещите да се занимават с музика не са само деца. С мои колеги преподаваме различни инструменти – пиано, китара, бас китара, флейта, ударни, поп, рок и джаз пеене. При нас се изучават и дисциплини като тонрежисура, дирижиране, оркестрация, аранжиране, работа със синтезатори и т.н. Това са специалности, търсени от хора, на които им е трудно да съвместят желанията си с висше музикално образование. Тук те получават конкретно обучение по дадена специалност.
Петко Славов е комплексен творец – в сферата на музиката го познаваме като автор на песни и изпълнител (певец, басист и китарист) в самостоятелните му проекти и в групите Airbag, Терпентина и бенда на шоуто "Нощни птици“ по БНТ. Създател е на..
С апломб разпространяваме в социалните си профили гръмки "новини" за седемте огромни маслени портрета на български оперни певци в Ла Скала или за първата българка концертмайстор на новогодишен концерт на Виенската филхармония . Ала понякога..
Комбинация от мощни хаус и техно бийтове, дълбоки бас линии, приковаващи вниманието мелодии и хармонии, магични поп и автентични етно вокали – това представлява музиката на дуото The KHANS. Те са Петър Алексиев – композитор и продуцент, и Атанас..
Двама изпълнители от различни поколения, но със сходна визия за музиката се събират в дует – това са Графа и Дара Екимова, а съвместната им песен е..
Виктория Главчева пее от 4-годишна и има редица спечелени награди, но особена популярност доби след участието си в телевизионния формат "Гласът на..
Цигуларката Ива Хьолцл-Николова изпълни премиерно за България "Унгарски мелодии" от Вилхелм Ернст. Концертът на 19 февруари беше третата ѝ изява, като..