Децата и тийнейджърите се интересуват от най-различни неща и е естествено в днешния дигитален свят да търсят отговорите в Интернет. Възможно ли е информацията да бъде представена атрактивно, чрез видеа, а в тях да присъства образователен и социален елемент? Да, и това доказват влогърите* Стан и Слави.
Въпреки на пръв поглед забавните сценки, които разиграва с влогърката Стефи, Станислав Койчев, известен като inStanT, засяга много актуални за тийнейджърите въпроси, по които те няма с кого или се притесняват да говорят. „Как да се държим на първа среща?”, „Как мислят момчетата и момичета?”, „Какво да не казваш на момиче?”, „Не съди!” са само част от видеата, които разглеждат важните за подрастващите теми.
Интересуват ги различни неща от тяхното ежедневие- отношенията с родителите, съучениците, средата в училище, но най-вече ги вълнува как да се справят с комуникацията – обяснява Стан. – Според мен влогърството е ефективен начин да се казват важни неща, но в същото време доста опасно място, и границата е много тънка. Със сигурност младите хора имат нужда да имат млад човек като пример.
Децата се интересуват от това и имат желание да намират начини, с които да се справят по-лесно. Пособията работят и са успешни, защото са част от моя опит. Аз вярвам, че образованието и обучението трябва да бъдат нещо, към което децата сами да се стремят, да търсят и да намират това, което им е интересно– казва Стан.
Наричат Слави от The Clashers „най-интелигентния влогър в България”, а феновете с нетърпение чакат новите мистериозни епизоди на неговите класации. Сериозните теми привличат вниманието не само на най-критичната и неподкупна аудитория – децата, но и на възрастните. Форматът на „Топ 10 мистериозно изчезнали цивилизации”, „Топ 10 тайни съобщения в известни картини”, „Топ 10 странни места в България, за които не сте чували” и други не е избран случайно.
Така нещата се научават по много забавен начин – обяснява Слави. – Има много интересни факти, които грабват вниманието и децата могат да демонстрират знания в училище, в семейството, сред приятели.
През 2018 г. излиза книгата на Слави „Топ мистериите на България“. В нея са събрани интересни факти и някои от най-големите загадки и феномени в нашата страна – най-старото обработено злато в света, предполагаемата гробница на египетска богиня в Странджа, пророчицата Ванга и други, подкрепени с научни факти и коментари на автора.
Влогърът смята, че е намерил верния подход как да заинтригува по нестандартен начин аудиторията си и да накара децата да проявяват повече любопитство.
Мисля, че все повече и повече влогърството ще е този начин, защото интерактивното поднасяне на съдържанието винаги е по-интересно. Но не бива да забравяме и книгата – казва Слави от The Clashers.
Снимки: личен архив
*Влогър е човек, който записва и публикува видеоклипове в мрежата, в които засяга най-разнообразни теми.
На 11 юли в град Самоков бе открито юбилейното десето издание на Фестивала на малината , който продължава и в съботния ден, 12 юли. Събитието се утвърди през годините като емблема на региона и платформа за популяризиране на местното..
До 13 юли 2025 г. историческият парк "Хисарлъка" край град Кюстендил посреща хиляди туристи, приключенци и ценители на историята. Петото издание на фестивала "Хисарлъка Experience" предлага незабравими преживявания сред стените на средновековната..
Близо сто ще са участниците в 48-ия Международен летен семинар по български език и култура във Великотърновския университет, съобщиха организаторите. Семинарът ще бъде открит на 14 юли и ще продължи до 3 август. Участниците ще имат ежедневно..
До 13 юли 2025 г. историческият парк "Хисарлъка" край град Кюстендил посреща хиляди туристи, приключенци и ценители на историята. Петото издание на..
На 11 юли в град Самоков бе открито юбилейното десето издание на Фестивала на малината , който продължава и в съботния ден, 12 юли. Събитието се..
От днес до неделя Самоков е домакин на Фестивал на малината и на Национално изложение на малинопроизводителите , съобщава БТА. Основната цел е..