Младият пианист е възпитаник на Националната музикална академия „Панчо Владигеров“. Още като студент се включва в проекти, свързани с електронна музика и различни експерименти. Голямата му любов е джазът и импровизацията, но има познания и изпълнителски опит в областта на класическата музика и фолклора. Проектът „Музика под дървото“ е замислен и осъществен съвместно с актрисата Катерина Стоянова, с подкрепата на Столичната община и е във връзка с инициативата „Солидарност в културата“.
Историята на видео концерта, излъчен на живо на 28 юни, е подобна на много други творчески „експлозии“ по време на карантината. Димитър, заедно със своята приятелка Катерина Стоянова, решава да се изолира в Златица – неголям град близо до София, където семейството му има къща. Там се ражда идеята за „Музика под дървото“ – онлайн концерт на двора, сред зеленина, птичи песни и дори малко кучешки лай в паузите. По-голяма част от пиесите са авторски, а от видеото научаваме, че една от тях - „Вселена“, е записана на видеоклип, режисиран от Катерина.
Интересна подробност, която ще разберат може би само професионалните музиканти и любителите на конспиративни теории - електрическото пиано Димитър е настроил спрямо 432 херца за тона Ла от Първа октава. Това е по-ниска честота, използвана преди промяната на 440 херца (според някои източници направена с указ на Гьобелс), утвърдена за последно през 1953 г., на конференция във Франкфурт на Международната организация по стандартизация. Счита се, че по-ниската честота носи спокойствие и душевна хармония. Видеото на „Музика под дървото“ ще бъде достъпно в интернет до края на юли.
Излезе първата „Книга на песните на ЕС“ (The EU Songbook), която съдържа по 6 песни от всяка от 27-те страни членки на ЕС и химна на общността "Ода на радостта", предава БТА. Песенният сборник е датски проект с нестопанска цел и няма финансови връзки..
От трийсет години цигуларката Искрена Йорданова живее в Лисабон. Всичко, което прави като музикант, е свързано с бароковата музика. Посвещава голяма част от времето си на откривателството на старинни ръкописи, на които вдъхва нов живот със своя..
Kottarashky е един от най-интересните автори на музика, които се появиха на българската сцена в първото десетилетие от новия век. Зад този псевдоним стои Никола Груев, който неуморно експериментира със смесването на жанрове. Познаваме го предимно с..
25 ноември е обявен за Международен ден за елиминиране на насилието срещу жените по инициатива на ООН още през 1999 г. Идеята е правителства,..