Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отбелязахме 183 години от рождението на Апостола на българската свобода

| обновено на 18.07.20 в 23:25
Снимка: БГНЕС

С тържествен-митинг заря родният град на Васил Левски Карлово отбеляза 183-ата годишнина от рождението му. Председателят на Народното събрание Цвета Караянчева прие почетния караул и произнесе слово

В Карлово се събраха и седемте лъча с участници в 26-тия Национален туристически поход „По стъпките на Левски”. Началото на похода беше дадено на 14 юли 2020 г. пред паметника на Васил Левски в Плевен. Общо седем лъча с близо 150 участници, сред които и 40 ученици, минаха по стъпките на Апостола през Балкана от Плевен до Карлово.

В град Левски беше другата възлова проява по случай 183-ата годишнина от рождението на националния ни герой. Гост на празника там беше президентът и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Румен Радев, който прие почетния строй, а след това произнесе слово. Тази година се навършват и 75 години от обявяването на Левски за град.

С различни инициативи в цялата страна също ще бъде отбелязана годишнината от рождението на Апостола. Подробностите от кореспондентите на БНР в страната вижте ТУК




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Увеличава се бедността у нас

Над една пета от българите са бедни, става ясно от анализ на Института за пазарна икономика. Хората, живеещи в дефицит, нарастват до 21,7% на основата на данни за безработицата, ниското образование, по-високия брой на децата в домакинството,..

публикувано на 11.05.25 в 10:07

Габровският карнавал ще "разлае кучетата" с богата програма и куп провокации

От 12 до 18 май Габрово отново ще се превърне в сцена на емоции и творчество с традиционния си пъстър и наситен с хумор и шеги карнавал.  Тази година шумната фиеста съвпада със 165-ата годишнина от основаването на града и с официалния му празник на 17..

публикувано на 11.05.25 в 08:05

Български деца творят по темата "Слънчевите руни в българските носии и история"

Дългогодишната работа като учител, художник и културолог, подтиква Йонка Господинова да провокира своите ученици в силистренското училище „Никола Йонков Вапцаров“ да направят изложба с рисунки на български носии и шевици . Учениците, реализирали..

публикувано на 11.05.25 в 00:28