Годишнината от създаването на ТПК се отбелязва с фестивали в 8 български градове, като акцентът е поставен върху способностите и възможностите на хората с увреждания да бъдат приобщени пълноценно в обществото. Заключителното събитие е на 13 октомври 2020 г., в Банкя, в сградата на Националния профилактично-възстановителен център „Жеравна“ към Националния съюз на трудово-производителните кооперации. Там гостите могат да се запознаят с фотоизложбата „125 години ТПК", която проследява дейността на кооперациите, тяхното развитие и участие в социално икономическия живот на страната, както и като носители на най-прогресивния социално ориентиран модел на труд в настоящето.
След официалната част, мероприятието продължава в Централния парк на Банкя, където хора с увреждания ще сформират спортни двойки със здрави хора, за да изминат заедно кратък маршрут.
Програмата ще приключи с инициативата „Готвим заедно“, с приготвяне на типично за региона ястие.
Храм-паметникът "Свети Александър Невски" чества 100 години от освещаването си. В патриаршеската катедрала "Свети Александър Невски" се отслужва Света Литургия, оглавена от водача на Българската православна църква патриарх Даниил. В..
На празника Въведение Богородично на 21 ноември по григорианския календар и Архангеловден по юлианския иконописецът Екатерина Титова представи новите си творби в експозицията "Чрез силата Христова". На самото ѝ откриване в Руския..
Въведение Богородично е един от най-древните и почитани празници в Православния свят, въведен в Константинопол около VIII век, по времето на патриарх Тарасий. Едва шест века по-късно, празникът започва да се отбелязва и в Западна Европа при папа..
Преди 105 години, на 27 ноември 1919 г., в парижкото предградие Ньой сюр Сен е подписан договор, който официално слага край на участието на България в..