Вече четири години, общо 1054 ученици преминават програмата "Обучение за ИТ кариера" за специалността "Приложен програмист", съобщава пресцентърът на МОН. Програмата е нова в списъка с професиите, като в нея си сътрудничат ИТ бизнесът, професионалните гимназии и висшите училища.
Досега 181 от завършилите по програмата ученици са заявили, че остават в страната и ще се обучават по специалности, близки до информационните технологии, а 120 от тях вече работят в ИТ фирми.
Обучението започва от десети клас и е в рамките на три години, като материалите се разработват от група експерти, работещи в ИТ сектора, съвместно с преподаватели от средните и висшите училища. Партньорите по националната програма осигуряват стаж във фирми от софтуерния бранш, информира още МОН.
Демографският проблем е основен за България и от неговото разрешаване зависи дали страната ще продължи да расте икономически, за да се изравни по стандарт с останалите държави в ЕС. Единственото възможно решение за липсата на квалифицирани и..
Денят на влюбените има специално място в програмата на Варненската опера. Точно на 14 февруари публиката ще гледа великата музикална любовна история за китайската принцеса Турандот, в едноименната опера на Пучини. В ролята на принц Калаф е тенорът..
По повод наближаващият Национален празник – 3 март и 147 години от Освобождението на България от Османско владичество, Регионалната библиотека в град Ямбол провежда кампания "Да четем за България". Инициативата е насочена към читателите на възраст..
Авиационният учебен център на Летище София получи акредитация от Световната асоциация на летищата (ACI) и се присъединява към елитната група от 21..
За първи път в Стара Загора ще се проведе Chef's Food Park като част от третото издание на Националния кулинарния форум „Chef's Secrets – Еволюция на..
По повод наближаващият Национален празник – 3 март и 147 години от Освобождението на България от Османско владичество, Регионалната библиотека в град..