Вече четири години, общо 1054 ученици преминават програмата "Обучение за ИТ кариера" за специалността "Приложен програмист", съобщава пресцентърът на МОН. Програмата е нова в списъка с професиите, като в нея си сътрудничат ИТ бизнесът, професионалните гимназии и висшите училища.
Досега 181 от завършилите по програмата ученици са заявили, че остават в страната и ще се обучават по специалности, близки до информационните технологии, а 120 от тях вече работят в ИТ фирми.
Обучението започва от десети клас и е в рамките на три години, като материалите се разработват от група експерти, работещи в ИТ сектора, съвместно с преподаватели от средните и висшите училища. Партньорите по националната програма осигуряват стаж във фирми от софтуерния бранш, информира още МОН.
В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад граница – разговор на Гергана Манчева с доц. д-р Анна Иванова, заместник-ректор на Великотърновския..
Комисията по отбрана подкрепи закупуването на комуникационните системи Link 22 за новите български военни кораби. Сделката за над 1,35 млн. евро влиза за одобрение в парламента при неприет бюджет за 2025 г. Министърът на отбраната увери, че пари за..
На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал "Слатина". Къртицата ще тръгне от метростанцията при бул. "Цариградско шосе" в посока към станцията до..
Авиационният учебен център на Летище София получи акредитация от Световната асоциация на летищата (ACI) и се присъединява към елитната група от 21..
За първи път в Стара Загора ще се проведе Chef's Food Park като част от третото издание на Националния кулинарния форум „Chef's Secrets – Еволюция на..
По повод наближаващият Национален празник – 3 март и 147 години от Освобождението на България от Османско владичество, Регионалната библиотека в град..