Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България и Сърбия в търсене на нови бизнес възможности

Посланикът на Сърбия Желько Йович
Снимка: БГНЕС

„Използват се само 20% от съвместните възможности за бизнес между България и Сърбия. Необходимо е засилване на досегашното партньорство и създаване на нови връзки“, заяви Желько Йович, посланик на Сърбия в България, на виртуална бизнес среща, организирана от Българската търговско-промишлена палата. 

Във форума се включиха около 60 представители на български и сръбски компании, информират от БТПП.

На срещата българският посланик в Сърбия Радко Влайков сподели, че за четири години стокообменът между двете страни е нараснал с 58% и през 2019 г. той възлиза на 1214,5 млн.евро. През настоящата година по обективни причини стокооборотът е отбелязал спад.

Българският посланик в Сърбия Радко Влайков

Компаниите от двете държави осъществиха контакти, като си обещаха да работят съвместно по-активно в сферите на транспорта и логистиката, храните и напитките, медицинската и фармацевтична промишленост, туризма, информационните технологии и др.

Снимки: БГНЕС, far.rs

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Летният туристически сезон ще бъде открит на 31 май в Поморие

Официалният старт на летния туристически сезон ще бъде даден на 31 май в Поморие. С избора на града домакин Министерството на туризма поставя фокус върху насърчаването на разнообразен и устойчив туристически продукт, съчетаващ природни ресурси,..

публикувано на 11.05.25 в 17:15

Георги Георгиев в Атон: Зографският манастир е един от символите на българската духовност

Българска делегация, водена от министъра на правосъдието Георги  Георгиев, присъства на интронизацията на архимандрит Гавриил като игумен на Зографския манастир в Света гора. Българска делегация е в Атон за патронния празник на Зографския..

публикувано на 11.05.25 в 13:28

Увеличава се бедността у нас

Над една пета от българите са бедни, става ясно от анализ на Института за пазарна икономика. Хората, живеещи в дефицит, нарастват до 21,7% на основата на данни за безработицата, ниското образование, по-високия брой на децата в домакинството,..

публикувано на 11.05.25 в 10:07