Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Алпинистът Дойчин Боянов написа книга за Витоша

Указани са маршрути, техники при преходи и възможностите за спорт

Дойчин Боянов
Снимка: личен архив

След множество изкачвания на най-високите планини на Земята и достигането до някои непокорявани дотогава върхове в Каракорум и Антарктика, българският алпинист Дойчин Боянов посвети времето си на една по-близка и позната планина – разположената в непосредствена близост до столицата ни Витоша. 

Само преди дни Дойчин представи книгата си „Витоша – спортно-туристически сборник“, реализирана в рамките на инициативата „София – европейска столица на спорта“.


Справочникът предоставя основна информация за възможностите за спорт и туризъм в планината Витоша, видовете маршрути, техники, алгоритми, пътеки. Особено внимание е обърнато на опазването на околната среда, достъпа до обектите и безопасността на практикуващите планинарството.

„Това не е книга за четене, а за преживяване“, заяви при представянето на изданието Дойчин Боянов и сравни книгата с най-големите си постижения досега.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България предлага на Qatar Airways да пусне чартърни-полети Варна-Доха

Министърът на туризма Евтим Милошев проведе поредица срещи на високо ниво с министрите на туризма от Саудитска Арабия, Катар, Бахрейн и генералния секретар на ресорния съвет на Кувейт, в рамките на световното туристическо изложение WTM в Лондон...

обновено на 07.11.24 в 13:12

Красивото село Ковачевица, което не се променя

Със своите стари къщи с тиклени покриви, стръмните улички, които се вият нагоре в планината и каменните дувари, пазещи вековни тайни, Ковачевица е едно от най-красивите и романтични български села. Няма посетител, който да не ахне пред чара на..

публикувано на 30.10.24 в 09:50
 Църквата

Бял бор на повече от 500 години пазят жителите на родопското село Пчеларово

В скътаното сред склоновете на Източните Родопи село Пчеларово разказват предание, че в района виреели вековни дъбови гори и орехови дървета, в чийто хралупи се въдели диви пчели. Пчеларството е отколешен поминък на хората, за което говори и самото..

публикувано на 20.10.24 в 09:05