Много българи се завърнаха в родината заедно с децата си заради епидемията от коронавирус и с това е свързана новата мисия на неделните училища зад граница, казаха за БНР Снежина Мечева и Боянка Иванова, дългогодишни директори на българските училища в Лондон и Чикаго.
Някои от децата са родени в чужбина и вписването им в образователната система ще бъде успешно, само ако владеят българския език и познават българската култура, подчертаха те.
В момента училищата зад граница за българските деца наброяват 400 в 40 страни на 6 континента. Въпреки съфинансирането и методическата подкрепа от държавата ни, те съществуват основно благодарение на труда, средствата и ентусиазма на сънародниците ни.
152 години след като България губи своя свиден син, радетел за свободна, независима и толерантна държава – Васил Левски, личността му продължава да вълнува и вдъхновява сърцата на българите от всички поколения. Учените не спират да проучват делото на..
152 години след гибелта на Апостола, личността на Васил Левски не спира да вълнува българите, независимо дали са в страната или в чужбина. Посолството на България в Атина, Гърция, отправи покана към местната българска общност в 16.00 ч. да поднесат..
Преди 6 години, в деня на Първа пролет, няколко живеещи в Брюксел българки, водени от любовта към родния фолклор и силата на корените си, решават да създадат свое творческо кътче, където тази любов да намира изява. Така се ражда акапелната формация..
Футболен турнир "147 години свободна България" постави началото на събитията, които сънародниците ни в Лас Вегас (САЩ) организират по повод..