В седмицата, в която отбелязахме Световния ден на книгата и авторското право, излезе от печат една много специална безплатна фотокнига с кауза и послание. "Да се запознаем с "различните" деца на България" е възможност да се срещнем с 35 деца, диагностицирани със заболявания като церебрална парализа, аутизъм, синдром на Даун и др. Освен фотографии, в книгата са включени някои от личните истории на участниците в нея, както и базови характеристика на заболяванията им.
Мисията на това издание е да направи ги по-разпознаваеми, а страдащите от тях - приети от обществото ни. Само така тези децата и близките им ще могат да водят по-отворен и свободен начин на живот, категорични са Анна Йончева, основател на проекта „"Различните" деца на България" и Ваня Тодорова - председател на фондация "Можем заедно". Затова и акцент в историите от книгата са мечтите и възможностите, които имат усмихнатите модели на фотографа-любител Анна Йончева, за да се разбере, че често пъти те са същите като нашите.
Книгата ще бъде раздавана безплатно из страната с фокус училищата, а по-голямата цел на проекта „Различните деца на България“ е продължаващото събиране на средства за закупуване на специални люлки-везни, пригодени за деца в инвалидни колички. До момента има произведени и монтирани 15 такива съоръжения, благодарение на усилията на Анна Йончева. Премиерата на книгата "Да се запознаем с "различните" деца на България" в София е на 24 април в рамките на Пролетния базар пред НДК.
Работи се по процедура за оформяне на кандидатура за вписване на Побитите камъни като обект от списъка на природното и културно наследство на ЮНЕСКО. Това съобщи за БТА д-р Владимир Славчев, главен асистент в отдел "Археология" на Регионалния..
Министърът на туризма Мирослав Боршош, Ханс Хорник – председател на Научния комитет в Европейската асоциация на историческите термални градове (EHTTA) и съветник в град Баден и кметът на Хисаря Ива Вълчева обсъдиха в София възможностите за..
Старият Несебър на полуострова запазва статута си непроменен за следващите поне 2 години. Но държавата ще трябва да изпълни редица препоръки, каза пред БТА Ангел Митков, аташе на българското посолство в Париж за ЮНЕСКО. За Несебър и..
От 1 януари 2026 година България влиза в Еврозоната , а левът и стотинките остават в историята. Новата валута, която ще замести националната, ще..
Лятото във Велико Търново задължително се свързва и с едно събитие, превърнало се в традиция за Великотърновския университет, а именно семинара по..
По време на спасителни разкопки в западния некропол на античния град Хераклея Синтика край село Рупите археолозите се натъкнаха на уникална находка:..