„Музей на Covid-19 страховете“ ни помага да заключим травматичния образ на пандемията и да продължим напред.
„Уникалното на този наш проект е, че въвлича съвременни художници, които създават оригинални изображения на всеки страх, – разказа пред БНР Полина Видас от Свободно поетическо общество, част от екипа, реализирал идеята. – Страховете ни съпътстват през целия ни живот. За съжаление вече повече от година преживяваме различен ъгъл на страховете. Те ни застигнаха – независимо дали човек го е страх от загуба или тотално отрича това, което се случва.“
Този интерактивен проект ни помага да се изправим пред ужасите и яростта си с подкрепата и медиацията на изкуството. Домакин на това преживяване до края на месеца е софийската галерия „Доза“, след което музеят ще продължи да живее в дигиталното пространство.
Съставил: Елена Каркаланова
Протестът пред Народния театър е бил заявен и по този повод са били ангажирани над 60 служители на реда за да охраняват театъра. Пред БНТ служебният министър на вътрешните работи Атанас Илков посочи, че след възникването на напрежението са били..
Атина предупреди, че очаква спазване правата на гърците в Северен Епир Гърция предупреди албанския премиер Еди Рама, че спазването на правата на гръцкото малцинство в Албания остава изрично условие за присъединяването на Тирана към..
Международният фестивал на етнографското кино "OKO" ще се проведе в София от 8 до 15 ноември. Форумът се осъществява с подкрепата на Националния филмов център, Столичната община, Посолството на Украйна и Держкино на Украйна. Тази година екипът на..
Трийсет и третата българска полярна експедиция се отправя към Антарктида, за да продължи научните си проучвания в сътрудничество с учени от различни..
На 8 ноември в „България днес“ слушайте п роф. Христо Пимпирев за 33-ата българска полярна експедиция, актуална информация от..
Няма задържани за снощните безредици пред Народния театър "Иван Вазов" в София при протест срещу постановката "Оръжията и човекът", режисирана от..