„Музей на Covid-19 страховете“ ни помага да заключим травматичния образ на пандемията и да продължим напред.
„Уникалното на този наш проект е, че въвлича съвременни художници, които създават оригинални изображения на всеки страх, – разказа пред БНР Полина Видас от Свободно поетическо общество, част от екипа, реализирал идеята. – Страховете ни съпътстват през целия ни живот. За съжаление вече повече от година преживяваме различен ъгъл на страховете. Те ни застигнаха – независимо дали човек го е страх от загуба или тотално отрича това, което се случва.“
Този интерактивен проект ни помага да се изправим пред ужасите и яростта си с подкрепата и медиацията на изкуството. Домакин на това преживяване до края на месеца е софийската галерия „Доза“, след което музеят ще продължи да живее в дигиталното пространство.
Съставил: Елена Каркаланова
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храма “Св. Неделя” в София. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На 16 февруари 2024 г...
Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев от Природонаучния музей в Пловдив работят по проект за транспортиране на живи риби от Южния полярен кръг до България. Целта е да се създаде антарктически аквариум в Пловдив, където посетителите – от ученици до..
Ще бъде приложена процедурата за изваждането на военните разходи от индекса за изчисляване на инфлацията, заяви в Мюнхен министърът на отбраната Атанас Запрянов, предава БТА. На конференцията по сигурността министърът обясни, че това е позиция, която..
На 21 февруари се отбелязва Международният ден на майчиния език, вписан в календара на Организацията на обединените нации за образование, наука и..
В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния..
В предаването на 21 февруари говорим за Международния ден на майчиния език. Поглеждаме към темата за опазването на езиковото и културното..