Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Енергийната криза налага промени в търговията с ток

Станислав Тодоров председател на Комисията за енергийно и водно регулиране
Снимка: БГНЕС

В България имаме по-голям набор от средства, за да реагираме на енергийната криза, която е в цяла Европа. Имаме много електроцентрали работещи с местни въглища и себестойността на електроенергията е по-ниска, каза пред БНР Станислав Тодоров, новият председател на енергийния регулатор.

В момента, няма силен мотив цените да бъдат повишени след отпадането на мораториума върху битовите енергоцени, защото в страната няма дефицит на ток, изтъкна Тодоров. Той добави, че днешната енергийна криза е породена от геополитически фактори и в условията на дългосрочна несигурност целият ток да се търгува на борсата на най-динамичния пазар "ден напред" е грешка и това трябва да се промени.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В събота валежите спират над цялата страна

В събота, минималните температури ще са между 2° и 3°, в София – около минус 2°. През деня ще е предимно слънчево. Преди обяд, на места в котловините и низините, временно видимостта ще е намалена. Максималните температури ще са от 7° до 11°, в столицата..

публикувано на 15.11.24 в 19:00

България днес - 15 ноември 2024 г.

В "България днес" на 15 ноември ще разберем какви "неразказани истории на българите" във Франция откриха възпитаниците на неделните ни училища "Св. Св. Кирил и Методий" в Париж и "Надежда" в градовете Сен Назер и Рен. Доц. Спас Ташев от БАН ще ни каже..

публикувано на 15.11.24 в 19:00

С действията си полицията е предотвратила сериозни последствия от протеста пред Народния театър

В доклад до служебния премиер Димитър Главчев, Министерството на вътрешните работи изтъква, че причина за ескалацията на протеста пред Народния театър “Иван Вазов” са действията на директора на театъра Васил Василев, които не са били съгласувани с..

публикувано на 15.11.24 в 16:58