В средата на март ви разказахме за първата международна изложба на художника Иван Милев, която беше открита в галерия "България" в Рим, по повод 125 години от неговото рождение.
Луксозното двуезично издание е на български и английски език, с формат 24х33 см и обем от 232 страници, и включва 80 от най-представителните творби на Милев, подбрани от Аделина Филева, директор на СГХГ и Пламен В. Петров, който е и автор на встъпителния текст. В албума са включени и кратки спомени за художника от негови съвременници, илюстриращи самобитния му талант. Обложката на каталога представя отпечатан детайл от картината Ахинора, а върху твърдата корица с цвят тюркоаз, който е и един от любимите цветове на художника, е апликиран великолепен Giclée отпечатък на цялата картина направен върху 100% памучна хартия с архивно музейно качество.
В допълнение, към албума на Иван Милев е отпечатана и лимитирана серия от 100 уникални Giclée отпечатъка, в действителен размер на двете му най-популярни творби – Ахинора и Крали Марко, с изключителна точност, което ги превръща в идентично копие на оригиналните произведения.
Съставил: Весела Кръстева
Снимки: БГНЕС
Премиера на спектакъла „Историята на Вълковото семейство, или преселници“ по романа на Константин Петканов „Преселници", ще се състои тази вечер от 19,30 ч. в читалище „Славянска беседа 1880" (малката сцена на театър "Сълза и смях", ул. Георги С...
Той е художник, но и философ. Обича да разказва истории в цветове, но и да слуша такива в мелодии. Той е Румен Статков и само преди дни, на 17 октомври, представи най-новата си изложба озаглавена "Танц" в галерия "Нирвана" в София. "Това са картини,..
Радослав Спасов, или Славчо, както го наричаха колегите му, е оператор на едни от най-известните български филми: "Мера според мера", "Лачените обувки на незнайния воин", "Аватнаж", "Вилна зона", "Време разделно", "Служебно положение..
Мелитополският държавен педагогически институт "Богдан Хмелницки", заедно с Шуменския университет "Епископ Константин Преславски", организира деветите..
Главата на статуята на богинята на Филипопол Тюхе е открита в Епископската базилика в Пловдив, съобщи ръководителят на разкопките Любомир Мерджанов. По..