Виртуална стая, в рамките на мобилното приложение "Разкажи Ми" ще помага на младежите да преодолеят отрицателните емоции като тревожност, самота, тъга, страх и гняв, съобщиха от УНИЦЕФ България.
Достъпът е безплатен и анонимен за всички до 24-годишна възраст и техните родители. Предвидени са специални обяснения за различните състояния, както и съвети за повишаване на самочувствието, релаксиращи упражнения за намаляване на тревожността и подобряване на съня. Родителите също ще могат да научат как да подкрепят емоционално децата си.
Новата платформа е резултат от вече проведената национална кампания на УНИЦЕФ България "Отвъд усмивките. Как си всъщност?", която имаше за цел да подкрепи децата и младежите в България да се справят с тревожността и депресията и да наблегне на важността на психичното здраве.
Онлайн приложението може да бъде свалено на електронно устройство:
App store: http://ios.razkazhimi.online
Google Play: http://android.razkazhimi.online
В "България днес" на 3 април не спираме да разнищваме вездесъщата тема за изкуствения интелект. Разговаряме с образователния експерт Борис Михайлов за приложенията на ИИ в образованието и рисковете от него...
През следващото денонощие облачността над страната ще се задържи значителна. В петък, 4 април , следобед отново на много места ще превали. Вятърът временно ще се ориентира от север-североизток. Минималните температури ще бъдат между 3° и 8°, в София –..
Министърът на външните работи Георг Георгиев разговаря с държавния секретар на САЩ Марко Рубио. Двамата се срещнаха в рамките на срещата на министрите на външните работи на НАТО в Брюксел. Георгиев и Рубио обсъдиха стратегическото партньорство..
Човекът все повече освобождава пространства за технологиите, които умело управлява и държи под свой контрол. В това споделено място с бърза крачка се..
Пред Съдебните палати в София, Пловдив, Варна, Бургас и Стара Загора ще се проведат протести срещу педофилията и престъпленията над деца. Сред основните..
За туристическия сезон 2025 най-търсени са работниците, желаещи да работят като камериерки (76%), следвани от готвачите (68%), рецепционистите (57%),..