Прокуратурата ще поиска екстрадиция на руския гражданин, за когото се предполага, че стои зад извършената в събота кибератака срещу сайтовете на 14 български държавни институции, съобщи пред БНР Десислава Петрова, говорител на Софийската градска прокуратура. Ако обаче руските власти не изпълнят искането, разследването срещу заподозрения ще бъде водено задочно.
В момента обвинителите заедно с партньорските служби проверяват около 150 души за съпричастност към хакерската атака. Предстои да бъде отправена молба за правна помощ и към няколко държави заради международния елемент на разследването.
Експерти на Националната следствена служба вече установиха като първи източник на атаката руския район Магнитогорск.
Според Десислава Петрова деянието е станало чрез стотици заразени компютри, които може да са били разположени в различни точки по света.
В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад граница – разговор на Гергана Манчева с доц. д-р Анна Иванова, заместник-ректор на Великотърновския..
Комисията по отбрана подкрепи закупуването на комуникационните системи Link 22 за новите български военни кораби. Сделката за над 1,35 млн. евро влиза за одобрение в парламента при неприет бюджет за 2025 г. Министърът на отбраната увери, че пари за..
На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал "Слатина". Къртицата ще тръгне от метростанцията при бул. "Цариградско шосе" в посока към станцията до..
Виенският бал в София бе открит от автентичния оркестър на Йохан Щраус, с което организаторите на светското събитие отдадоха уважение към 200-годишнината..
По повод наближаващият Национален празник – 3 март и 147 години от Освобождението на България от Османско владичество, Регионалната библиотека в град..
Граждани на Сърбия се събраха на 9 февруари на 15 минутен мълчалив протест под надслов “София подкрепя студентите” пред посолството на Сърбия в..