Световният ден на радиото се чества на 13 февруари за 12-и пореден път по инициатива на ЮНЕСКО. През 2023 г. празникът е под надслова "Радио и мир".
С уникалната способност да достигне до най-широката аудитория радиото оформя усещането за общност и многообразие, то е арена, на която всички гласове са представени и чути. Затова на Световния ден на радиото ЮНЕСКО подчертава ролята на независимото радио като стълб за предотвратяване на конфликти.
Понеже войните започват в съзнанието на хората, защитата на мира трябва да бъде изградена в съзнанието на хората. Това е причината подкрепата за независимото радио да е неразделна част от мира и стабилността, посочват от Организацията на ООН за образование, наука и култура.
Арменците празнуват Бъдни вечер на 5 януари. По този повод в Арменската църква в София ще се отслужи предпразнична служба за Бъдни вечер. Ще се извърши освещаване на нарове ("нур орхнек"), които след службата ще бъдат раздавани на миряните. Празничната..
През 2025 година по план трябва да бъде завършен първият в България и Югоизточна Европа радиотелескоп, известен като LOFAR-BG. Той ще е част от нидерландския Институт по радиоастрономия ASTRON, съобщи репортерът на БНР Добромир Видев. Съоръжението с..
Русе вече може да се похвали с най-дългия дървен пешеходен мост в България. Съоръжението беше открито в края на 2024-та в Лесопарк "Липник". Мостът с обща дължина 28 м е оборудван със стъклен парапет и 7 стъклени прозореца , които са част от пода...
Година на политическа нестабилност и противопоставяния не толкова на идеи за излизане от дългогодишния властови ребус, в който се намира България, а на..
Часовникът на кукления театър е една от емблемите на град Стара Загора вече 48 години. Той е пуснат в действие през 1977 година и е единственият такъв..
След Йордановден и Ивановден дойде ред и на Бабинден у нас! За една от най-вдъхновяващите професии- акушерството и първата среща с новия живот, за..