Правителството иска криминализиране за онлайн размяната на пиратско съдържание. Промените в Наказателния кодекс са, одобрени от служебния кабинет. Те предвиждат създаването, поддържането на пиратски торенти, уебплатформи, чат групи в приложения за онлайн размяна на пиратско съдържание да се наказва с до 6 години затвор и глоба до 5000 евро (10 000 лв.)
. Предметът на престъплението ще се отнема в полза на държавата само ако принадлежи на извършителя. Разрешава се използването на специални разузнавателни средства срещу интелектуалното пиратство. Не се предвижда наказване на отделните потребители на пиратски произведения.
Законовите промени са внесени в парламента след започналата в САЩ процедура срещу България, че не се бори активно срещу онлайн-пиратството.
Националистите от "Възраждане" организират днес от 18:30 ч. в НДК в София събитие, обявено като дискусия за спасяването на лева, в която ще се включи и евродепутатът от партията Петър Волгин. "В петък ще призова народа да излезе и да възстанови реда и..
Президентът Румен Радев ще сезира Конституционния съд заради отказа на Народното събрание да бъде организиран референдум с въпрос: "Съгласни ли сте България да въведе единната европейска валута евро през 2026 г.?", съобщи той на столичното летище преди да..
Сезон с повече туристи и засилен интерес към България – това очакват членовете на Националния борд по туризъм през това лято. "Всички необходими предпоставки са налице от гледна точка на климата, подготовка от страна на инвеститорите и управляващите..
Една азбука, едно послание към Европа и много хипотези – глаголицата е ключ към нашето наследство и национална идентичност. По повод 1170-годишнината от..
Трети пореден ден София ще остане без наземен транспорт, съобщи на фейсбук страницата си Центърът за градска мобилност. След няколкочасова среща със..
Служители на ТЕЦ "Марица изток 2", членуващи в КНСБ и КТ "Подкрепа", излязоха на мълчалив протест в знак на солидарност със служителите на Българското..