Правителството иска криминализиране за онлайн размяната на пиратско съдържание. Промените в Наказателния кодекс са, одобрени от служебния кабинет. Те предвиждат създаването, поддържането на пиратски торенти, уебплатформи, чат групи в приложения за онлайн размяна на пиратско съдържание да се наказва с до 6 години затвор и глоба до 5000 евро (10 000 лв.)
. Предметът на престъплението ще се отнема в полза на държавата само ако принадлежи на извършителя. Разрешава се използването на специални разузнавателни средства срещу интелектуалното пиратство. Не се предвижда наказване на отделните потребители на пиратски произведения.
Законовите промени са внесени в парламента след започналата в САЩ процедура срещу България, че не се бори активно срещу онлайн-пиратството.
Сезон с повече туристи и засилен интерес към България – това очакват членовете на Националния борд по туризъм през това лято. "Всички необходими предпоставки са налице от гледна точка на климата, подготовка от страна на инвеститорите и управляващите..
"Ограничено е правото на децата на образование и правото на възрастните на достъп до работното място". Това пише в позиция на Съюза на ръководителите в системата на народната просвета в България по повод продължаващата трети ден ефективна стачка на..
Изложба на тема "Храни и пития на българите от ориенталската трапеза до столовата" ще бъде представена днес от 17,00 ч. в изложбена зала "Архиви" на столичната ул. "Московска" № 5, в Държавна агенция "Архиви". Тя ни разказва историята на храните и..
Подпомагаме Северна Македония и Сърбия заради сривовете в енергийните им системи. Това каза министърът на енергетиката Жечо Станков на извънреден брифинг..
Многолюдно шествие в подкрепа на въвеждането на предмет "Добродетели и религии" в училищата се проведе в центъра на София. То беше организирано от..
Участието на България на международното изложение в Осака ще покаже съвременния образ на страната като регионален иновационен център. Това посочи..