От Хюстън започна гастролът на спектакъла „Усещане за любов“, който актрисата Бойка Велкова и талантливият й колега Ивайло Захариев ще представят пред нашите сънародници в САЩ до 5 май в осем американски града.
„Усещане за любов“ е първият по рода си у нас музикално-поетичен спектакъл и представлява своеобразно обяснение в любов към музиката, танца, поезията и театъра на Европа. Включва избрани любовни поеми от най-големите европейски писатели, поети и мислители, сред които са Шекспир, Тенеси Уилямс, Реноар, Гогол, Петрарка, Робърт Бърнс, Микеланджело, Бокачо, Емили Дикинсън, Пикасо, Рилке, Верди, Лорка, Шопен …
Режисьор на постановката е Бойка Велкова, хореографията е на Татяна Соколова, визуалната среда – на Яна Дворецка, а музиката – на Теодосий Спасов.
„Турнето из САЩ започна с посещение в Хюстън. Ще зарадваме българската общност с „Усещане за любов“ заедно с Бойка Велкова. Предстои голяма обиколка“ – информира от фейсбук страницата си Ивайло Захариев.
След Хюстън, на 22 април спектакълът ще се играе в Бостън, а на 23 април – в Ню Йорк. 28 и 29 април са запазените дати за Индианаполис и Чикаго, а 30 април – за Вашингтон. Бойка Велкова и Ивайло Захариев ще зарадват публиката в Лас Вегас и Сиатъл на 4 и 5 май.
Снимки: архив, facebook.com/FansIvayloZaharievБългарски ученици от България и САЩ тръгнаха по следите на американските българи и в продължение на две години проучваха историята на българската емиграция в Америка. Процесът беше запечатан в документалния филм "По следите на българите американци..
На 19-ото издание на Международния панаир на книгата и образованието в Подгорица, което събира представители на литературната сцена от цяла Европа, България е достойно представена и посрещната като специален гост. Българският щанд, на който се..
В навечерието на 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, Българският литературен кръжок във Виена организира литературно четене. "Всеки е добре дошъл да представи свои..
Български ученици от България и САЩ тръгнаха по следите на американските българи и в продължение на две години проучваха историята на българската..