Конституционните промени не могат да бъдат извършвани без широко обсъждане. По думите на декана на Юридическия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ проф. д-р Даниел Вълчев, ако има законопроекти за промяна на Конституцията, независимо от кого и какви идеи има в тях, редното е те да се оповестят, за да могат всички хора да си кажат мнението. Пред БТА, Вълчев посочи, че неслучайно Конституцията се нарича обществен договор за основните правила, по които обществото живее. Според проф. Вълчев, ако някой смята да прави промени в тесен кръг, ефектът няма да бъде добър и никакво бързане не е оправдано, когато става въпрос за Основния закон.
Ученици и учители от две учебни фирми на Националната търговско-банкова гимназия грабнаха награди на световното бизнес състезание Youth Business Summit 2025 – US, организирано от Американската централа на учебните предприятия, съобщиха от..
Българското дружество за защита на птиците съобщи на фейсбук страницата си за два отровени египетски лешояда в Източните Родопи. Едната птица – женска, с поставен предавател, е издъхнала в ръцете на д-р Волен Аркумарев. Причината за смъртта,..
Над 508 хил. души са проверени за принадлежност към "Държавна сигурност" от Комисията за разкриване на документите и за обявяване на принадлежност на български граждани към ДС и разузнавателните служби на Българската народна армия. Това съобщи..
Възможностите за висококачествено висше образование на френски език в България ще бъдат представени по време на образователно изложение в Скопие...
8 април е денят в който ромите по света честват своята идентичност. "Международният ден на ромите е време, в което да покажем, че ние сме част от..
Възможно ли е още от 2026 г. предметът "Добродетели и религии" да влезе в учебните програми и вече да бъде задължителен – това е дебат, около който се..