Започва проект за възстановяване популацията на брадатия лешояд в България и на Балканите, съобщиха от Природен парк "Сините камъни" в Сливен. В партньорство с Фондация за опазване на лешоядите от Нидерландия, Milvus group от Румъния и др. организации и фирми в страната, ще се работи и за утвърждаване гнезденето на черния лешояд в България, както и за възстановяване популацията на диви кози в Сливенския балкан и др. животни.
Проектът ще създаде ефективна мрежа от местни поддръжници за спасяване на бедстващи лешояди в България и съседните държави. Предвидени са дейности за популяризиране на лешоядите и предотвратяване заплахите срещу тях. Проектът е за 7 години, а стойността му над 5 млн. евро, от които ЕС осигурява 3,9 млн. евро.
Вижте още:
Актуални екопроблеми, свързани със земеделието и минното дело в Цариброд, Стара планина и цяла Сърбия, бяха обсъдени на форум в граничната сръбска община. В дискусията участваха проф. Ратко Ристич от Лесовъдния факултет в Белград, председателят на..
Лятото в България предлага горещи емоции не само за туристите. Месеците юни и юли са свързани с много вълнения за младежите, които завършват средното си образование и следва да направят следващата житейска крачка – избор на университет и бъдеще. В..
Студентски протест "Образованието е право - не привилегия!" ще се проведе на 9 юли от 18,00 ч. пред Софийския университет "Св. Кл. Охридски". Акцията е заради повишените такси за студенти в платеното обучение. "Ние, студентите от Юридическия..
Вече е факт – България е 21-ата държава в еврозоната и от 1 януари 2026 г. официалната валута в страната става еврото, а разплащанията и в лева ще..
Лятото в България предлага горещи емоции не само за туристите. Месеците юни и юли са свързани с много вълнения за младежите, които завършват средното си..
Онлайн калкулатор за превалутиране е вече активен на официалната интернет страница за въвеждане на еврото в България – evroto.bg . След като официално..