Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

България се представя на световен културен фестивал във Вашингтон

Деси Добрева
Снимка: Facebook / Desi Dobreva

Световният културен фестивал във Вашингтон, който приключва на 2 октомври, преминава и с българско участие. Във Вашингтон пред Капитолия прозвучаха българските "101  гайди" от Чикаго, ръководени от Кирил Кетев, танцуваха българските фолклорни състави от щатите Калифорния и Вирджиния, от градовете Вашингтон, Сиатъл, Минеаполис и Чикаго, кукерска група "Кра-Кра" на Константин Маринов постресна с маските си зрителите, а певицата Деси Добрева  възнесе българската песен от другата страна на океана.

В програмата на фестивала от 17 000-те хиляди участници близо 250 са българи, дошли от различни точки в Щатите, за да представят България. Главен хореограф на сборната българска група е Ирина Гочева, а нейни асистенти Петър Петров, Мариета Мирчева и Деси Йорданова. Фестивалът организиран за първи път през 2006 г. от фондация Art of Living, не е ежегоден, но печели все по-голяма популярност. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Марин Йотов от Берлин очаква от политиците готовност за компромиси в името на правителство

В цяла Германия българите могат да гласуват в 66 секции. В Берлин те са пет, като във всяка от тях има машина. Изборният ден протича спокойно.   До момента са гласували малко над 800 души, което в сравнение с изборите на 9 юни е малко повече..

публикувано на 27.10.24 в 18:00

Малък е броят на гласуващите в Турция

Няма информация за сериозни проблеми при гласуването в Турция, предава специалния пратеник за изборите там Мария Петрова. Масово се гласува с машини, но от малък брой хора – така тя описва вота в югоизточната ни съседка. По-голяма е активността пред..

публикувано на 27.10.24 в 16:59
Иван Цанков

Иван Цанков, Аржентина: Хората трябва да гласуват с необходимото чувство на отговорност

Десетки хиляди са българите, които живеят в Аржентина. За съжаление точна статистика за техния брой не е правена, но според различни източници те варират от 50 000 до 150 000 души. Част от тях са емигранти от новата вълна, заселили се там след..

публикувано на 27.10.24 в 16:50