Дванайсетото годишно издание на Лигата на българските писатели в САЩ и по света – сборникът "Любослов" вече е факт. Наречено е "Любослов" по името на първия българки културен сборник зад граница, който се издава от Константин Фотинов през 1844 година в Смирна (днешен Измир) и който е озаглавен "Любословие". Лигата на българските писатели в САЩ и по света осъвременява понятието и нарича алманаха “Любослов”, съобщава кореспондентът на БНР в Чикаго Елена Цанева.
Тази година, в неговото 12-то издание, са включени 54 автора. От тях 24 живеят и творят извън Родината, а останалите са от България. От Чикаго са включени вече познати имена на поети и писатели като Михаил Цветански, Елка Бърдарова, Иван Тодоров, Калина Томова, Костадин Жеков и други.
Освен поезия и проза, в алманаха са отпечатани още снимки, картини и пластики. Художественото оформление е дело на художничката Марияна Калъчева от Батън Руж, щата Луизиана.
Лигата на Българските писатели в САЩ и по Света (ЛБПСС) е приемник на първото сдружение на български писатели зад граница - Съюза на Българските писатели в САЩ и по света,. Мисията на организацията е да обединява всички български писатели и творци на територията на САЩ и по света, като подпомага дейността на българската творческа диаспора и допринася активно за разпространението на българската култура и духовност.
Българската общност в Косово е малко позната на обществеността в страната ни днес. Светлина върху историческите процеси, повлияли върху тази българска диаспора дава последното допълнено издание на книгата "Българските общности в Албания и Косово...
Голямата награда в 15-ото издание на международния конкурс за пеене "Любка Рондова", организиран от Изпълнителната агенция за българите в чужбина е присъдена на хор "Родолюбец" от Теоретичен лицей "Христо Ботев" в село Валя Пержей, Молдова...
"Тези училища пишат или възстановяват историята на България. Изключително ценни продукти се родиха през последните години. Това е една база, която вече може да бъде използвана от изследователите в България и в чужбина", споделя д-р Мая Падешка – член..
"Тези училища пишат или възстановяват историята на България. Изключително ценни продукти се родиха през последните години. Това е една база, която вече..
Българската общност в Косово е малко позната на обществеността в страната ни днес. Светлина върху историческите процеси, повлияли върху тази българска..
Голямата награда в 15-ото издание на международния конкурс за пеене "Любка Рондова", организиран от Изпълнителната агенция за българите в чужбина е..