Речният туризъм в България е изключително слабо развит, въпреки големия си потенциал, особено по поречието на Дунав. Родна компания обаче се надява да промени това, създавайки продукт, който да засили интереса на туристите.
Варненските предприемачи се занимават с производството на различни видове лодки. Последният им проект, който вече е готов и е на етап изпитания, е електрически катамаран. Очаква се той да свързва североизточния български град Силистра с румънския Кълъраш.
Стойността на плавателния съд, който побира 28 пътници и двама души екипаж, е 745 000 евро. Той е с дължина 14 метра и широчина 6 метра. Оборудван е с два електрически двигателя и развива скорост до 13 км/ч. През 2021-ва компанията произведе и друг туристически катамаран, поръчан от община Бургас.
Хубавите есенни дни са прекрасно време за разходка сред дюкянчетата на Самоводската чаршия във Велико Търново. Чаршията възниква в средата на XIX век, когато на улицата излагат своята продукция земеделци от околните села. Появяват се и занаятчийски..
Те радват окото, сбъдват желания и лекуват. Хиляди пясъчни колони, малки и големи, наподобяващи хора, растения или митични животни, са осеяли обширна територия от 50 кв. км в околностите на град Варна. Произходът им до ден днешен не е напълно..
Стари български села с уютни къщи за гости, тишина, разходки сред природата и вкусна домашна храна. Селският туризъм се превръща в предпочитан форма на отдих, особено сред семейства и млади хора, които избират природосъобразния начин на..