Най-малките плажове на морето с дължина до 200 м ще трябва да разполагат с медицински пункт или подвижен реанимационен екип, предвижда проект на наредба за водноспасителната дейност. Стопаните им ще бъдат длъжни да осигурят и транспорт за медиците от подвижните екипи, в които освен лекари и медицински сестри ще могат да участват парамедици, фелдшери и акушерки, преминали през обучение.
Водните спасители ще се обучават не само от Българския червен кръст, но и от други организации, разполагащи със специалисти по водно спасяване и лекари анестезиолози или спешни медици, предвижда друго предложение за промяна в наредбата. Ако тя бъде одобрена, ще се промени и времето с осигурена водноспасителна дейност на морските плажове и басейните за обществено ползване – от 9,00 ч. до 18,30 ч.По разнообразие на птици страната ни заема едно от челните места в Европа и попада в ТОП 5 на дестинациите за т.нар. бърдуочинг или орнитологичен туризъм на Стария континент, научаваме от разговора ни с д-р Георги Герджиков, който от години развежда..
Скалните венци, надвесени над река Русенски Лом и нейните притоци Бели, Черни и Мали Лом са магнит за природолюбители и търсачи на висок адреналин. Целият район е известен като Поломието или „Планина под равнината“. В течение на хилядолетията тук реките..
“София за начинаещи в 55 стъпки” – така се нарича туристическата обиколка на българската столица, организирана от Общинското предприятие „Туризъм“ (Visit Sofia). Безплатният пешеходен тур е подходящ за хора от всички възрасти, продължава 1 час и 45..
"Родопската гъсеница" – така наричат влака, който пълзи по склоновете на Родопите по маршрута Димитровград – Хасково – Кърджали – село Подкова. И не,..