В Българския културен институт "Дом Витгенщайн" във Виена беше открита международната женска изложба "Битие и любов". Експозицията е разработена от група художници, обединени около българката Силвия Генова - SilvaGe.
"Международната женска изложба е събитие, което събира художници от цял свят във Виена, за да представят и направят видими творбите си. Като важна инициатива и отворена платформа, тя предлага и възможност за изследване на разнообразието и силата на жените в различните общества и култури" – пишат във фейсбук страницата си от Българския културен институт.
Творбите на художничките разказват колко е важно всичко това за хората и особено за жените от други култури, много от които преминали през потисничество и социална несправедливост. Като имигранти, в новата държава те често са принудени да се борят със социалните бариери и социалната изолация, с липсата на мрежи, в които да изразяват себе си, подчертават още от "Дом Витгенщайн".
Експозицията може да се разгледа до 27 февруари в БКИ „Дом Витгенщайн“ (“Haus Wittgenstein") във Виена.
Снимки: facebook.com/HausWitttgenstein
Български ученици от България и САЩ тръгнаха по следите на американските българи и в продължение на две години проучваха историята на българската емиграция в Америка. Процесът беше запечатан в документалния филм "По следите на българите американци..
Наситен с позитивни емоции, щастие и усмивки е настоящият месец май за възпитаниците на "Малко българско училище в Чикаго". Поводът е поредицата от събития, посветени на 15-ата годишнина на образователното средище, която се отбелязва през цялата..
На 19-ото издание на Международния панаир на книгата и образованието в Подгорица, което събира представители на литературната сцена от цяла Европа, България е достойно представена и посрещната като специален гост. Българският щанд, на който се..
Наситен с позитивни емоции, щастие и усмивки е настоящият месец май за възпитаниците на "Малко българско училище в Чикаго". Поводът е поредицата от..
Български ученици от България и САЩ тръгнаха по следите на американските българи и в продължение на две години проучваха историята на българската..