В навечерието на празника на буквите, просветата и културата програма „Христо Ботев“ и програмата за чужбина на БНР - „Радио България“ - излизат с ново седмично предаване.
"Часът на Радио България – по програма Христо Ботев" ще поставя акцент върху съхранението и разпространението на българската култура и българското образование по света - както сред нашите общности, така и сред хората, с които българите зад граница всекидневно общуват и живеят. Предаването ще представя и чужденци, които живеят и работят в България или такива, които са учили у нас и днес прилагат получените знания в своите държави. В продукцията ще залягат и избрани моменти от останалите тематични линии на Радио България.
Екипът на Радио България има сериозна и дългогодишна традиция в работата с българските общности зад граница и с чужденците у нас, произтичаща от 88-годишната традиция на предаванията за чужбина на националното радио на български и чужди езици, чийто приемник е медията. Програма "Христо Ботев", от своя страна, е призвана да работи в подкрепа на българската култура, наука и образование и вече 53 години го прави безупречно. Ето защо, сътрудничеството между двете програми на БНР е естествено продължение на мисията им – да разпространяват българската култура и образование и да спомагат за опазване на националната идентичност и на чувството за принадлежност сред българите отблизо и далеч.
Предаването "Часът на Радио България – по програма „Христо Ботев" ще се излъчва всеки четвъртък от 10:00 до 11:00 часа на вълните на програма "Христо Ботев", като ще продължава своя живот и извън ефира – на уеб сайта на БНР в страницата на български език на Радио България, в платформата за подкасти на БНР – "Бинар" и в YouTube канала на Радио България. Водещ ще бъде Красимир Мартинов.
Днес Светейшият Български патриарх Даниил се срещна с министъра на външните работи Георг Георгиев. В съобщение на сайта на Българската патриаршия се посочва, че един от поводите за приема е освещаването на новия български храм в Лондон в края на..
По повод 125 години от смъртта на Капитан Петко войвода на 7 февруари в Тополовград откриват паметна плоча с лика му, съобщи БТА. Тя е дарена на общината от Наско Гелимачев и е монтирана на постамент в централната градска част.
В средата на януари т.г. осем български културно-просветни сдружения от Босилеград, Цариброд, Звонци, Враня, Пирот и Ниш изпратиха открито писмо до президента на Сърбия Александър Вучич, омбудсмана Зоран Пашалич, Делегацията на Съвета на Европа,..
В средата на януари т.г. осем български културно-просветни сдружения от Босилеград, Цариброд, Звонци, Враня, Пирот и Ниш изпратиха открито писмо до..
На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация"..