Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бизнесът обсъжда възможностите за внос на работници от чужбина

Снимка: freepik.com

Представители на бизнеса се събират днес на среща, организирана от Българската търговско-промишлена палата, на която ще бъдат предложени решения за внос на работници от чужбина. Ще бъде споделен опит в процеса на подбор и наемане на такъв персонал от страни като Непал, Индия и Бангладеш, които, според компания в областта на човешките ресурси, търсят чисто заплащане от около 500-700 евро в зависимост от позицията.

Над 70% от работодателите в България изпитват трудност за намиране на кадри. Има фирми, които губят проекти и обмислят затваряне на части от дейността си, поради липса на кадри, посочват от БТПП.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Над 100 хектара са новите лозови насаждения през 2024 година в страната

Лозаро-винарският сектор се подпомага с близо 26 млн. евро годишно. Това обяви министърът на земеделието и храните Георги Тахов при откриването на традиционния празник на лозарите и винарите в с. Брестовица, община Родопи, област Пловдив...

публикувано на 14.02.25 в 14:59

Годишната инфлация в България е 3,7%

Месечната инфлация в страната през януари е 2%, а годишната инфлация е 3,7%. Това показват предварителните данни на НСИ. Най-голям е ръстът на цените за отопление и комунални услуги. Според европейската методология, важна за изпълнението на..

публикувано на 14.02.25 в 14:16
Подписването на договора между Сливенската епархия и фирма ''Електра Транс Глобъл'' ООД за терена, върху който ще се изгради мащабният комплекс.

В Бургас ще се строи мащабен авиоремонтен комплекс с 1500 работни места

Една от най-големите компании за ремонт на самолети от гражданската авиация избра Бургас за мащабна инвестиция за ремонт и поддръжка на самолети , съобщи Оощина Бургас. Върху 74 дка, в района на летище Бургас, фирмата ще изгради един от най-големите..

публикувано на 12.02.25 в 18:35