Докато в България и Европа брояха бюлетините след парламентарните избор, Министерството на финансите продаде на 10 юни държавен дълг за 400 млн. лв. или почти 200 млн. евро. Обявено бе, че ще се емитират книжа за 200 млн. лв., но в крайна сметка бяха извадени за продажба двойно повече облигации.
Ценните книжа са с падеж след 6 години при лихва от 3,25%. Банките придобиха над 70% от облигациите, застрахователните дружества - 16,5% от ценните книжа, а пенсионните и гаранционните фондове закупиха 13%. По-дребни инвеститори си поделиха 0,3 на сто.
През 2025 г. българският туризъм запазва устойчив растеж въпреки глобалните предизвикателства. Според анализатори в идните месеци се очаква рекорден брой чуждестранни посетители в резултат на стабилните ни международни пазари и възстановяване на..
Парламентът прие на второ четене Закона за пазарите на криптоактиви с вносител - Министерския съвет. С него се урежда търговията с този тип инструменти и регулацията в сектора според европейските регламенти, предаде репортерката Мария Филева...
Парламентът прие Закона за личния фалит, който е изискване на ЕС, за да бъде осъществено второто плащане по Плана за възстановяване и устойчивост. Текстовете предвиждат длъжник, който в продължение на 12 месеца не успее да обслужи задължението..
През първите четири месеца на годината износът на стоки от България за Европейския съюз е намалял с 4,2% спрямо същия период на миналата година и възлиза..