Докато в България и Европа брояха бюлетините след парламентарните избор, Министерството на финансите продаде на 10 юни държавен дълг за 400 млн. лв. или почти 200 млн. евро. Обявено бе, че ще се емитират книжа за 200 млн. лв., но в крайна сметка бяха извадени за продажба двойно повече облигации.
Ценните книжа са с падеж след 6 години при лихва от 3,25%. Банките придобиха над 70% от облигациите, застрахователните дружества - 16,5% от ценните книжа, а пенсионните и гаранционните фондове закупиха 13%. По-дребни инвеститори си поделиха 0,3 на сто.
Проектът на бюджет за 2025 година ще бъде внесен от служебното правителство в Народното събрание в края на следващата седмица, обяви министърът на финансите Людмила Петкова. В него е заложен дефицит от 3%, или 6 милиарда лева /около 3 млрд. евро/...
"Искаме оставката на ръководството на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) заради несправяне с проблемите и конкретно заради казуса със заразените с чума овце във Велинград". Това обяви пред БНР Деян Тодоров - съпредседател на Националната..
Финансовият ефект от присъединяването на страната ни към Шенгенското пространство по суша ще възлиза на 1,63 млрд. лв. годишно, показва проучване на Института за икономически изследвания към Българската академия на науките. Най-голяма ще бъде..
Между 25 и 150 евро са заделили българите, за да изненадат близките си с коледни подаръци, показва проучване на БНТ. Дрехи и електроника са..