Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България е търсен износител на риба и рибни продукти

Снимка: Ани Петрова

През годините България се e превърнала в търсен износител на риба и рибни продукти, както и на деликатесни продукти от черен хайвер. Това стана ясно при посещението на заместник-министъра на земеделието и храните Деян Стратев в производствените бази на рибно предприятие на територията на Пазарджик. Чрез европейската Програма за морско дело и рибарство са въведени съвременни и ефективни технологии при производството на рибни продукти в страната. По данни на Министерство на земеделието и храните през 2023 г. общият износ на риба и рибни продукти от страната възлиза на 14,4 хил. тона. Около 75% от общото изнесеното количество е насочено основно за Румъния и Швеция, следвани от Белгия, Германия, Гърция, Испания и др.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Челопеч, Козлодуй и София са общините с най-високи заплати

За шеста година Институтът за пазарна икономика публикува данни и анализ на икономическото развитие на България по общини, в рамките на инициативата "265 истории за икономика", под формата на интерактивни карти.  Данните са за 2023 г. - най-актуалните..

публикувано на 04.03.25 в 15:35
Жечо Станков

Сметките за ток няма да се вдигат при либерализацията на електроенергийния пазар

Токът за бита няма да поскъпне при планираната либерализация на пазара на електроенергия за битовите абонати от 1 юли т.г., увери пред БНР енергийният министър Жечо Станков. Той добави, че сметките няма да се вдигат с помощта на компенсации чрез фонд..

публикувано на 02.03.25 в 13:08

Българо-гръцки бизнес форум се откри в София

Българо-гръцки бизнес форум с участието на близо 60 компании от двете страни беше открит днес в София. Форумът е организиран от Българо-гръцка търговско-промишлена камара и Българската търговско-промишлена палата. "Нашите търговски отношения са стабилни,..

публикувано на 27.02.25 в 15:35