"По един уникален начин е намерено, как всеки сектор в културата да се финансира погрешно. Хората на изкуството в момента работят точно като фабрики и вместо да създават вкуса на обществото, те са принудени да се водят по този вкус, за да спечелят повече пари - обясни пред bTV служебният министър на културата Найден Тодоров. - Кадрите във всяка сфера на културата намаляват. Ако искаме след 20 години все още да има култура, трябва да започнем да работим сега. Вече сме закъснели, но поне можем нещо да спасим. Няма нормативна уредба, какво се случва с важните за България културни ценности, които са извън територията на страната", посочи още министърът.
Наден Тодоров допълни, че е неясен отговорът дали ще приеме, ако получи покана отново да бъде министър на културата.
В продължение на четири дни, между 28 и 31 октомври, жителите и гостите на крайдунавския град Русе ще имат възможността да се насладят на бразилско кино, литература, музика с вход свободен! Събитието се провежда в прекрасната сграда на..
Италианско-френско-испанската 138-минутна биографична драма „Лимонов“ спечели голямата награда за майсторска литературна адаптация в международния конкурс за пълнометражен игрален филм на „Синелибри“. Фаворитът бе обявен от председателя на журито..
На 27 октомври се навършват 165 години от рождението на акад. Александър Теодоров-Балан, който е първият теоретик на българския книжовен език, фонетика и граматика. Той е роден е роден през 1859 г. в с. Кубей, Бесарабия. Неговият баща Стоян..
Институтът за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН (ИЕФЕМ-БАН) открива днес изложбата "Живи човешки съкровища – България" в центъра..