Само след два дни светът ще бъде Олимпиада и всички погледи ще са отправени към спортните съоръжения в Париж. А ние се връщаме назад в историята по олимпийския път на България с помощта на главния уредник на Музея на спорта в София Катя Иванова, която е специален гост в програмата на Радио България тази сряда. Тази и още любопитни и интересни теми ви очакват в „България днес“ с водещ Весела Кръстева. Приятно слушане!
2.06 - Актуална информация от България и света
7.54 - Прогноза за времето у нас и по света
18.30 – Знаете ли, че България е една от 14-те държави съоснователи и участници в Първите модерни Олимпийски игри в Атина през 1896 година? Защо страната ни е представена в тях от швейцарец?
*Кой е първият медал, който български спортист печели на лятна Олимпиада?
*Кои са златните медали, които може да видите в Музея на спорта?
*Лесно ли спортистите се разделят с медалите си?
*Кой двукратен олимпийски шампион оставя исторически „бележки“ върху спортния си колан в Музея? Всичко това и още любопитни олимпийски истории с български привкус разказва за Радио България Катя Иванова, дългогодишен уредник на Музея на спорта в София, часове преди откриването на XXXIII Летни Олимпийски игри в Париж
55.05 – МВнР с препоръки към българите, пътуващи за Гърция
56.17 – Българските посолства в Стокхолм и Отава предупреждават за измами за работа
60.00 - „Песен на деня“ – „Двамата с теб“ на младата група "Юпитер 7"
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР -"Бинар"
Започваме новата работна седмица с истории за българската демокрация – преди и сега. Колко различни са лозунгите от първия свободен митинг в страната ни преди 35 години и днешните искания на гражданското общество?..
В "България днес" на 15 ноември ще разберем какви "неразказани истории на българите" във Франция откриха възпитаниците на българските училища "Кирил и Методий" в Париж и "Надежда" в градовете Сен Назер и Рен. Доц. Спас Ташев от БАН ще ни каже в кои..
На 14 ноември в „България днес“ ви запознаваме с програмата на МОН "Неразказаните истории на българите", която въвлича български ученици и студенти зад граница в проучването и разказа за интересни и важни фигури от..