За българското четмо и писмо зад граница и как простата храна ще съхрани родовата ни памет. Това са водещите теми в „България днес“ на 30 юли. Ще ви представим разказа на Константина Бело за тазгодишното училище по български език в Тирана и как една майка и дъщеря опазват корените и българския дух отвъд океана за над 40 малки наши сънародници. След това ще се върнем във Велинград, за да направим „радио гостуване“ на четири дами, които откриват и ценят красотата на живота в простите неща и ще пробудим любопитството на небцето ви към траханата с помощта на Теменужка Матева, която знае тайните на родното тестено изделие. Тези и още любопитни и интересни теми ви очакват в „България днес“ с водещ Весела Кръстева. Приятно слушане!
1.37 – Актуална информация от България и света
9.04 – Прогноза за времето у нас и по света
14.30 – Как приключи Лятното училище по български език в Тирана, Албания ни разказва Костандина Бело
47.06 – Тази събота в село Пелевун ще се проведе Първият празник на траханата в България. Специално за Радио България водещият организатор на събитието Теменужка Матева разказва повече за тази древна, питателна и много полезна храна, която днес е ключът към родовата памет на българите по думите ѝ
61.35 – „Песен на деня“ – "La Musica" на Михаела Филева
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР -"Бинар"
Изборът на председател се оказа сериозен препъникамък за депутатите в 51-вия парламент – първото му заседание отново не можа да приключи, и става все по-осезаемо, че политическите играчи гледат към следващия..
Накъде върви българската икономика? Продължава ли икономическата сегрегация на отделни райони в страната ни и къде наблюдаваме най-голям механичен прираст у нас? - за всичко това ще говорим в "България днес" на 19 ноември. И още – колко щедри са били..
Започваме новата работна седмица с истории за българската демокрация – преди и сега. Колко различни са лозунгите от първия свободен митинг в страната ни преди 35 години и днешните искания на гражданското общество?..