Григор Димитров отива на трети кръг на US Open

Снимка: АП/БТА

Първата ракета на България, Григор Димитров, се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис, след като постигна чиста победа над Ринки Хиджиката с 6-1, 6-1, 7-6 (4). Срещата продължи малко над два часа и 10 минути. В първите два сета 33-годишният българин даде само два гейма на 62-ия в световната ранглиста австралиец.

В следващата фаза на първенството в САЩ ще се състезава срещу Талон Грикспор от Нидерландия, след като във втория кръг неговият съперник Себастиан Баес от Аржентина се отказа при резултат 1:6, 0:2. Досега Димитров и Грикспор не са се изправяли един срещу друг на корта.

Нидерландецът е номер 40 в света, като тази година има баланс от 21 победи и 20 загуби. Двамата трябва да играят един срещу друг в петък, 30 август.