Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българският климат е благоприятен за развитието на медицински туризъм

Снимка: БТА

Съчетанието от благоприятен климат, красива природа и многобройни минерални води и лечебна кал в България благоприятства развитието на курортното лечение.
По време на 11-ия Годишен конгрес на Българския съюз по балнеология и СПА туризъм, д-р Антоанета Грозева, директор на Медицинския колеж към бургаския университет "Проф. д-р Асен Златаров" изтъкна, че страната ни има над 100-годишни традиции в балнеолечението.

Доц. Грозева изтъкна също, че България като страна, разположена на Черно море, притежава изключително много възможности и за морелечение и развитие на медицинския туризъм, който води началото си от 1965 год.

Сред най-известните ни центрове по Черноморското крайбрежие са тези в курортите Албена, Свети Константин и Елена, Златни пясъци и Поморие, изтъкна доц. Грозева. Така например в санаториума "Бургаски минерални бани", открит през 1954г., лечението е с голяма ефективност, заради минералната вода, която е с изключителен състав, с много добри качества, подходяща температура и може да се ползва за външно и вътрешно балнеолечение за много заболявания. Водата съдържа силиций, който напоследък се използва като анти-ейдж терапия.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

The Economist провежда форум, посветен на българската икономика

Списание The Economist провежда днес в София форум, посветен на развитието на българската икономика. Събитието събира представители на държавните институции, бизнеса и банковия сектор, дипломати.  Почетен гост и лектор на форума ще бъде президентът..

публикувано на 05.02.25 в 07:35

Все повече чужденци работят в България по програмите за краткосрочна заетост

През 2024 г. българските работодатели са увеличили вноса на персонал от страни извън ЕС, сочат данните на Агенцията по заетостта. За краткосрочна заетост са пристигнали 15 560 чужденци, или с над 35% повече спрямо 2023 г. Най-много работници..

публикувано на 03.02.25 в 09:35
Руслан Стефанов и Еленко Божков

Парите от продажбата на "Лукойл-Нефтохим" трябва да се замразят, смятат експерти-енергетици

Изключително притеснително е, че България продължава да държи най-голямата си компания, която е част от критичната инфраструктура на страната - "Лукойл-Нефтохим", в ръцете на държава, която я е обявила за неприятелска, а именно Русия. Такова мнение..

публикувано на 02.02.25 в 11:28