Севлиево е „царството на тиквата“. Вкусният плод се отглежда в изобилие в тази част на Северна България. Не случайно местните са му посветили специален фестивал, който се провежда в рамките на Севлиевския есенен панаир. Тази година началото бе поставено още на 7 октомври със забавно ателие „Тиквени цветни фантазии“.
Празненствата ще бъдат закрити на Петковден - 14 октомври, когато Севлиево ще отбележи Деня на града. Това е 102 издание на събитието, което ежегодно се организира от Община Севлиево.
Кулинарни ателиета, спортни демонстрации, пътуващ фестивал "Улицата", традиционно хоро по тиквено време и събор на изпълнителите от клубове за български хора са само малка част от пищната програма.
В неделния ден, 13 октомври, на основната сцена на пл. "Свобода" ще има забавни игри за малки и големи, ателиета, музика, танци, награди и изненади.
Празникът на тиквата в Севлиево е кулминацията на традиционния Есенен панаир в града, който има дълга история – за първи път той се провежда през 1922 година, утвърден е от Министерството на земеделието и има важно значение за развитието на икономиката на Севлиевския край.
Вижте още:
Българи от 18 държави, 34 училища зад граница и 8 български лектори от университети в чужбина са участниците в първата година на Националната програма "Неразказаните истории на българите", по която се издирват малко познати факти за достойни..
Президентът Румен Радев откри форума "Бъдещето на конкурентоспособността при нетна нула" в българския павилион на конференцията за климата на ООН СОР29 в Баку, Азербайджан. Панелът, посветен на конкурентоспособността на икономиките в условия на..
Министерството на правосъдието публикува за обществено обсъждане два законопроекта в изпълнение на ангажиментите на страната по Националния план за възстановяване и устойчивост. По Закона за несъстоятелност на физическите лица или закона за..
В "България днес" на 15 ноември ще разберем какви "неразказани истории на българите" във Франция откриха възпитаниците на неделните ни училища "Св. Св...
В брой 26 на предаването слушайте: Как програмата "Неразказаните истории на българите" работи за имиджа на страната ни по света и в..
Изложбата “Кодове на идентичност”, която се открива днес в Националния антропологичен музей при БАН, представя стари български родове, оставили..