Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

20 години Българско културно дружество "Мартеница" в Щутгарт

Снимка: martenitsa.de

Българското културно дружество "Мартеница" (Bulgarisches Kulturforum Martenitsa e.V.) в германския град Щутгарт чества две десетилетия от основаването си с концерт под надслов "20 години Мартеница". Официалното събитие е на 7 декември от 17:00 часа местно време, информира БТА. Публиката ще бъде зарадвана с пъстър букет от песни, танци и детски музикални изпълнения на учениците от Българско училище "Ние врабчетата" (Bulgarische Schule "Die Spatzen" Stuttgart) в Щутгарт, създадено през 2010 година за деца от български и смесен произход към културното дружество в германския град. От информацията на сайта на "Мартеница" става ясно, че гост участници в програмата на концерта ще бъдат и "техните скъпи приятели" от Фолклорен танцов клуб "Жарава” към Българското училище "Родна реч” в Тюбинген.

Българско училище „Ние врабчетата“

Българското културно дружество "Мартеница" е основано през 2004 г. и е член на Форума на културите (Forum der Kulturen Stuttgart e. V.) – организация, обединяваща сдружения на мигранти и междукултурни институции в Щутгарт. Сред основните дейности са координиране и осъществяване на културни и образователни събития с цел съхраняване и популяризиране на българския език и култура в региона на провинция Баден-Вюртемберг, както и културен, образователен и научен обмен с други организации, научаваме от сайта на Изпълнителната агенция за българите в чужбина. Радио България поздравява културното дружество "Мартеница" и му пожелава още дълги години да бъде част от инициативите по съхраняване на българщината зад граница!

Снимки: martenitsa.de, vrabcheta.martenitsa.de


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Красива българска елха отново грее в чикагския Музей на индустрията

На централно място в Музея на индустрията в Чикаго е поставено коледно дърво с българска украса. За пета поредна година сънародници от Ветровития град изработиха пищната украса на българската елха с над 30 хиляди цветни лампички и стотици орнаменти...

публикувано на 16.11.24 в 10:25

Няма яснота каква част от българското културно наследство в Украйна е запазено за поколенията

Узурпирането на културно-историческо наследство е една от многобройните неминуеми последици от всеки един военен конфликт както в исторически план, така и днес. До приключването на войната в Украйна е невъзможно да бъде направен адекватен анализ на..

публикувано на 15.11.24 в 11:35

Наследството на бележити сънародници събира като родова памет програмата "Неразказаните истории на българите"

С кратък видео калейдоскоп от "неразказани истории" на достойни българи – учени, предприемачи, инженери, художници, допринесли за доброто име на страната ни пред света, започна един нетрадиционен обществен форум, който демонстрира постиженията на една..

публикувано на 13.11.24 в 17:45